کاربرد لاستیک در صنعت ساختمان

صنعت ساختمان یکی از مهمترین جنبه های رشد اقتصادی هر کشور است. این صنعت بستر مناسبی برای توسعه سایر بخش‌های اقتصادی و صنایع دیگر فراهم می کند. برای ساخت زیرساخت های عظیم ، ساختمان های بزرگ و کوچک ،به ماشین آلات سنگین و سبک زیادی نیاز است. این ماشین ها کارهای مختلفی از جمله گودبرداری، حفاری، بارگیری، حمل، تخلیه، تخریب، سنگفرش و در نهایت ساخت سازه های عظیم را انجام می دهند.

خانه ها، آپارتمان ها، ادارات، مدارس، دانشکده ها، کارخانه ها، جاده ها، پل ها و غیره همه محصولات صنعت ساخت و ساز می باشند. فعالیت های صنعت ساختمان شامل ساخت سازه های جدید از جمله نگهداری، تعمیر و بهسازی این سازه ها می باشد.

محصولات لاستیکی در صنعت ساختمان

محصولات لاستیکی در صنعت ساختمان

انواع مختلفی از محصولات لاستیکی مورد استفاده در صنعت ساختمان وجود دارد. اول از همه تایرهای لاستیکی مورد استفاده و لوازمات لاستیکی جک های هیدرولیک و کلیه سیل ها یا آببندها برای : بیل‌های مکانیکی، جرثقیل‌ها، بالابرها، ماشین‌های میکسر بتن،  لیفت تراک و غیره که در مقاصد مختلف ساختمانی استفاده می‌شوند. محصولات لاستیکی صنعتی تقاضای زیادی در صنعت ساختمان دارند.

از دیگر موارد استفاده لاستیک ها در ساخت و ساز ، استفاده از سیلیکون می باشد.محصولات لاستیکی سیلیکونی، با دارا بودن خواص قوی و ماندگاری بالا در ساخت مواد ساختمانی برای مدت طولانی تر، راه حلی عالی برای استفاده در صنعت ساختمان و ساخت و ساز هستند.

سیلیکون با کمک به شکل‌دهی نما و طراحی ساختمان‌های مدرن امروزی، راه‌حل‌های انعطاف‌پذیری را ارائه می‌کند . از پروفیل‌های سیلیکونی پیچیده تا بخش‌های گسترده نصب شده روی شیشه، فولاد و پلاستیک را شامل می‌شود.

مواد سیلیکونی با جذب ارتعاش، تنش ها و حرکت از سازه های بلندتر محافظت می کنند و آنها را برای مدیریت ارتعاش بسیار موثر می کنند. خواص آب بندی عالی آن همچنین باعث می شود سیلیکون برای محافظت در برابر آب، گرد و غبار و نفوذ کاملاً مناسب باشد.

لاستیک در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی دارای خواص ویژه ای است. ازدیاد طول در برخی موارد می تواند بیش از 1000% و در اکثر موارد در محدوده کشسان باشد. در مقابل، فلزات دارای مقادیر کرنش بسیار کم زیر حد الاستیسیته هستند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *